Boku No Hero Academia

Boku No Hero Academia
Bu Yazıyı Paylaş:

Boku No Hero Academia, ilk etap da 2014 yılında manga olarak başlamış ve halen devam etmektedir. Animesi 3 Nisan 2016 yılında çıkmış ve büyük ilgi toplamıştır. İkinci sezonunun yakın zamanda çıkarılacağı duyurulmuştur. Anime’nin yönetmenliğini Kenji Nagasaki üstlenirken, senaryosu Yosuke Kurodo‘ya aittir ve Müziklerini Yuki Hayashi bestelemiştir. Manga sanatçısı Kouhei Horikoshi’dir.

Boku No Hero Academia’nın Konusu

boku no hero

Seri insanların olağan olmayan bir şekilde değişmesini ve sonrasını konu alan bu mangada, insanların büyük bir çoğunluğu özel güçlere sahip olurken çok az bir kısmı ise normal insan olarak dünyaya gelmektedir. Farklı olan insanlar özel güçlere sahipken bu özelliğe “Quirk” deniliyor. Quirk yani özel güçler doğuştan gelen bir şey olup 4 yaşından sonra hangi özelliğe sahip olduğu ortaya çıkıyor.

Boku No Hero Academia’nın Hikâyesi ve Kahramanı

boku-no-hero-academia-01-20

İzuku Midoriya adındaki bir çocuğun kahraman olma yolunda başından geçenler anlatılıyor. Takma adı “Deku” olan bu çocuğun annesi süper güçlere sahipken, kendinin hiçbir özel gücü olmaması imkânsız olduğu halde Deku’nun başına gelmiştir. Deku buna aldırmaz ve kahraman olmaktan asla vazgeçmez. Deku’nun kahramanlık serüveni dünya çapındaki ünlü kahraman “All Might”ın mezun olduğu ve hocalık yaptığı okulu, “Yuuei Akademesi”ni kazanmasıyla başlar. All Might’ın büyük hayranı olan Deku bu sayede kahraman olmak için ilk adımı atmıştır. Güçlerini başkasına bırakabilme özelliğine sahip olan All Might kendi yerine geçmesi için Deku’yu seçince, Deku’nun süper kahraman olma hayali gerçek olur ve sonrasında başından geçenler anlatılır.

Bence Deku’nun hikayesini çok seveceksiniz. Mangayı hem sitemizde hem de mobil uygulamamızda bulabilirsiniz. Ben işinizi kolaylaştırıp yazının altına ufak bir link bırakıyorum. Sonraki yazıda görüşmek dileği ile…

 

Boku No Hero Academia Mangasını Oku

 

Beğen  
Önceki Yazı
Sonraki Yazı
Yazar

Mersin'in Erdemli ilçesinde doğmuş. Hala Mersinde yaşayaşan, Mersin Üniversitesinde Elektrik-Elektronik Mühendisliği okuyan, anime ve manga sever bir webmaster.

 • Ulaş Kılıç

  mangaya-animeye güzel bi şekilde açıklık getirmişsiniz vek onuya güzel değinmişsiniz 🙂 elinize sağlık.

 • sea

  güzel bir girişim devamını beklerim bu işlerin
  mangalar içinde gelirse çok güzel olur

 • Marvel William

  Ay bu PuzzMOŞ gittikçe iyi oluyor çok mutluyum 🙂

  • @marvelwilliam:disqus Teşekkürler geliştirmeye çalışıyoruz yavaş yavaş 🙂

 • ggurcan

  Kolay gelsin guzel olmus arada daha turkceye kazandirilmamis mangalarida koyarsiniz artik