Haftanın Mangası Dice Tanıtım

Haftanın Mangası Dice Tanıtım
Bu Yazıyı Paylaş:

Manga Okuma Şeysi‘nde bu haftanın mangası Dice. Öyle olunca tanıtmadan olmaz tabi dedim ve işte buradayım. Aslında daha okumadığım bir manga Dice. Arkadaşım sürekli tevsiye ediyordu, sitedeki yorumlar da çok güzel bu sebeple artık ben de başlarım herhalde. Çok fazla uzatmadan mangamızın tanıtımına geçiyorum.

Nedir bu Dice?

dice-2

Dice mangası Yun Hyun Suk tarafından yazılıp çizilen Aksiyon, Fantastik, Doğa Üstü ve Psikolojik türünde bir manhwadır. Renkli mi renkli güzel mi güzel bir webtoondur. 🙂 Türkçe çevirisi şu anda Epik Manga tarafından yapılmaktadır. Manganın en son 120. bölümü yayınlanmıştır ve devam etmektedir.

Dice’nin Konusu

dice-3

Dice, her şeyi değiştiren küp. Mangada bir erkek ve bir kız olmak üzere iki ana karakter mevcut. Erkek ana karakterimiz olan bahtsız Dongtae ‘nin hiçbir iyi özelliği yoktur. Hiç çekiciliği, atletik bir yapısı yoktur. Zeki veya şanslı da değildir. Dongtae  sınıfındaki Eunju isimli bir kıza aşıktır. Kız ana karakterimiz olan Eunju çok çekicidir ve okulun da en güzel kızıdır. Dongtae, Eunju’nun yanına yaklaşamaz sadece uzaktan hayranlıkla izler. Bir gün sınıflarına Taebin adında bir transfer öğrenci gelir. TaebinDongtae‘nin olmadığı her şeydir. Çok kısa bir süre sonra Taebin ve Eunju sevgili olurlar ve Dongtae‘yi kıskançlık ve acı içerisinde bırakırlar.

dice-4

Biliyorum buraya kadar sıradan romantik bir manga gibi görünüyor ama asıl hikaye bundan sonra başlıyor. Bir süre sonra öğreniyoruz ki Taebin tüm o yakışıklılığını, zekasını, şansını Dice isimli büyülü bir oyuna borçludur. DongtaeTaebin’i gizlice evine kadar takip ederken bulduğu bir zarı yuvarlayarak oyuna giriş yapar. X adındaki gizli bir örgüt kısa mesaj yolu ile iletişim kurar ve çeşitli görevler verir. Görevler tamamlandığında görevi bitiren kişi daha çok zar kazanmaktadır. Zarı her yuvarladığında kazanılan Zar Puanları ile de kendi özelliklerini geliştirebilmektedir.

Bundan sonrası spoilere girer sanırım o yüzden benden bu kadar. İyi okumalar…

Dice Manga Oku
Beğen  1
Önceki Yazı
Sonraki Yazı
Yazar

Mersin'in Erdemli ilçesinde doğmuş. Hala Mersinde yaşayaşan, Mersin Üniversitesinde Elektrik-Elektronik Mühendisliği okuyan, anime ve manga sever bir webmaster.

  • kita

    konu gerçekten ilginç, zaten japon manga kültüründe gelecek , teknoloji ve oyun alanı çok fazla , beklemediğim bi tarz değildi ama okumak için zaman ayıracağım 🙂