Shingeki no Kyojin Tanıtım

Shingeki no Kyojin Tanıtım
Bu Yazıyı Paylaş:

Diğer bir adı Attack on Titan olan manga Isayama Hajime tarafından yazılıp çizilmektedir. Seri Bessatsu Shonen Magazine adlı aylık manga dergisinde 9 Eylül 2009 tarihinde yayınlanmaya başlamıştır ve şu ana kadar 20 cildi bulunmaktadır. Ayrıca serinin 2 anime filmi, animeden uyarlanmış iki live-action filmi ve OVA’ları bulunmaktadır. Serinin animesi çok büyük ilgi çekmiştir. İkinci sezonu da 2017’nin ilkbahar sezonunda yayınlanacaktır.

Serinin Hikayesi ve Konusu

attack-on-titan

Hikayede insanlar ve devler birlikte yaşamaktadırlar ancak insanlar, devler tarafından sürekli saldırıya uğrayarak öldürülmektedir. Bu durumu önlemek için de insanlar yaşam alanlarını çok büyük duvarlarla çevreleyerek yaşamlarına devam etmişlerdir. Eren Yeager ve üvey kardeşi Mikasa Ackerman aileleri ile birlikte bu duvarların içerisinde yaşamaktadırlar. Eren arkadaşı Armin ile birlikte surların dışındaki dünyanın hayalini kurmaktadır. Bu şekil de yaşamanın esir gibi yaşamak olduğunu düşünen Eren, surların dışına çıkıp dünyayı kendi gözleriyle görmek istemektedir.

Bir gün Eren, Mikasa ve Armin birlikteler iken surun arkasında diğer devlerden çok daha büyük devasa bir dev belirir ve suru yıkar. Yıkılmış bölümden içeri giren devler insanlara saldırarak iç bölgelere doğru ilerler. Bu sırada Eren’in annesi yıkıntılara sıkışmıştır. Eren ve Mikasa onu kurtarmak için uğraşsalar da başaramazlar ve anneleri bir dev tarafından öldürür. Bunun üzerine Eren devlerin kökünü kurutacağına ant içer ve hikayemiz başlar.

Gerçekten çok etkileyici ve sürükleyici bir hikayesi olan Shingeki no Kyojin mangasını okumanızı şiddetle tevsiye ediyorum. Sizler için konunun altına Manga Okuma Şeysi adresini bırakıyorum. Bir sonraki yazıda görüşmek dileği ile…

Shingeki no Kyojin Oku
Beğen  
Önceki Yazı
Sonraki Yazı
Yazar

Mersin'in Erdemli ilçesinde doğmuş. Hala Mersinde yaşayaşan, Mersin Üniversitesinde Elektrik-Elektronik Mühendisliği okuyan, anime ve manga sever bir webmaster.

  • ggurcan

    varya şu manganın animesinin openingini aç dinle dinle bıkmazsın