Toki Doki One Shot Tanıtım

Toki Doki One Shot Tanıtım
Bu Yazıyı Paylaş:

Uzun bir aranın ardından herkese tekrardan merhabalar! Vizeler, koşuşturmaca derken burayı birazcık boşlamışız ama artık devam etmenin vakti geldi.

Bugün sizlere Toki Doki adında, kısa ama çok güzel bir one-shot mangayı tanıtacağım. Seriyi Sad Scans çeviriyor ve editliyor, biz de buradaki linkten MOŞ’taki konuya ulaşabiliyoruz. Öncelikle mangakanın Naoshi Komi olduğunu belirtmek istiyorum. Birçoğunuz bu kişiyi Nisekoi adlı seriden tanıyor aslında ama ismini bir anda okuduğunuzda çıkaramamış olabilirsiniz.

Mangakanın daha önceki serisi Nisekoi olduğu için, çizim tarzında da Nisekoi’ye çok benzediğini söylememiz gerekiyor. Gözler, tipler falan neredeyse aynı yani. Ancak hikayesi Komedi ağırlıklı değil de, Dram ağırlıklı. İçinde komedi unsurları bulundurmuyor değil ama, hem okulda geçiyor, hem de biri erkek biri kız iki liselimiz var. Komedi nasıl olmasın ki?

One-Shot Konusu

ob_b8006c_news-xlarge-tokidokire

Takagi Hatsu (Sol), İijima Hato (Sağ)

“Hayatının kalan süresi kalp atışlarınla ölçülseydi ne yapardın?”

Toki Doki (yani Kalp Atışı), “Tempocard” adında nadir bir kalp hastalığına sahip olan Takagi Hatsu ve İijima Hato’nun yürek burkan hikayelerini konu alıyor.

Sadece 220.000.000 atışı kalmış Takagi, İijama ile tanıştıktan sonra hayatını nasıl değerlendirmeye başlayacak acaba?

Sonuç

pic_034

Nisekoi’den sonra böyle bir mangayla karşılaşmak güzeldi. Aynı anda hem güldürebilen hem de üzebilen hikayelerden çok hoşlanıyorum.

 

Fazla bir şey yazamıyorum çünkü zaten 50 sayfalık bir one-shot, hakkında ne kadar çok konuşursam, spoiler verme olasılığım o kadar çok artıyor. Mazur görünüz.

Bu arada, “Nisekoi Cilt 0” adında, kısa hikayeler, yapım aşaması çizimleri ve ek resimler içeren bir cilt yayımlandı. Ayrıca “Replay Bowl” adlı bir one-shot’ta, daha önce “Magical Pâtissière Kosaki-chan” isimli Nisekoi yan hikayesinden sorumlu Tsutsui Taishi kaleminden sofralarımıza geliyor. Gerçi hem cilt 0 hem de bu one-shot’ı okuma fırsatına ne zaman erişebiliriz bilmiyorum…

Bu yazı da bu kadarlık olsun… Umarım bir dahaki sefere biraz daha uzun bir şeyler yazabilirim. Eğer aklınızda hakkında konuşmamızı, yazmamızı istediğiniz şeyler (mangalar, türler vs.) varsa yorumlarda hiç çekinmeden belirtebilirsiniz. Sizin yorumlarınız olmadan iyi bir iş çıkarıp çıkaramadığımızı anlayamıyoruz :(… Gelecek yazıda görüşmek üzere, hepiniz kendinize iyi bakın!!

Beğen  
Sonraki Yazı
Yazar

Aralık 2015'te PuzzleSubs bünyesine manga çevirmeni olarak katılmış, ondan sonra da elini sürmediği yer kalmamış birey. Üniversiteyi bitirip bitiremeyeceğini düşünürken, anime ve manga dünyasına katkı sağlamaya çalışıyor.

  • sea

    hmm bunu ing inceledim diye okuyamıyorum 🙁 böyle tanıtımlar çok iyi devam işinizi iyi yapıyorsunuz xD