Tower of God Tanıtım

Tower of God Tanıtım
Bu Yazıyı Paylaş:

Sevdiğim, beğendiğim mangaları sizlere tanıtmaya devam ediyorum. Bugün tanıtacağım manga ise çok sevdiğim Tower of God mangası. Normalde animeyi mangaya tercih eden biri olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki bu mangaya bayılacaksınız. Sitemizde de bu haftanın mangası olarak ben koyulmasını istedim zaten. Mangayı 2 kere güncele kadar okumuş ve güncel geldikçe okuyan biri olarak araştırma gereği yapmadan hazırladığım bu tanıtıma sizi daha fazla sıkmadan geçiyorum.

Nedir bu Tower of God?

rsz_578367

Tower of God, Siu tarafından yazılıp çizilen webtoon tarzında bir Kore mangası yani bir manhwadır. Bu güne kadar 284 bölümü yayınlanmıştır. Şu an Türkçe çevirisi WebtoonTR tarafından yapılmaktadır. İlk okuduğumda İngilizce olarak okumuştum ancak ikinci defa okuduğumda Türkçe okudum ve gerçekten çok güzel çevrilmiş.

Tower of God’ın Konusu

rsz_towerofgodfull1065902-1

Hikaye fantastik bir dünyada geçiyor. Tüm canlılar uçsuz bucaksız bir kulenin içinde yaşamaktadır. Kulenin seçtiği kişiler kuleyi tırmanmaya hak kazanırlar. Güç, para, zafer, insanların arzuladığı her şey kulenin tepesinde mevcut. Bunları elde etmek için de diğerlerinin üzerine basarak kuleyi tırmanman gerek.

İşte mangamız bize seçilmemesine rağmen kulenin kapılarını kendi iradesiyle açan Yirmi Beşinci Baam‘ın hikayesini anlatıyor. Baam kendini bildi bileli boşlukta yalnızdır. Bir gün Rachel adında bir kız gelir ve onunla arkadaş olurlar. Rachel, Baam’a okumayı, konuşmayı kısaca her şeyi öğretir. Gün geçtikçe Rachel, Baam’ın tüm dünyası haline gelmiştir, ondan ayrılamaz hale gelir. Ancak Rachel kuleye tırmanmak için seçilmiştir ve Baam’ı bırakıp kuleye girer. Baam ise Rachel’ı geri getirmek için kulenin kapılarını kendi iradesiyle açarak onun peşinden gider. İşte bundan sonra sürükleyici hikayemiz başlar…

Buraya kadar okuduysanız zaten mangayı da okursunuz diye düşünüyorum. 🙂 O yüzden hemen aşağıya okumanız için bir link bırakıyorum. İyi okumalar…

Tower of God Manga
Beğen  
Yazar

Mersin'in Erdemli ilçesinde doğmuş. Hala Mersinde yaşayaşan, Mersin Üniversitesinde Elektrik-Elektronik Mühendisliği okuyan, anime ve manga sever bir webmaster.

 • DioMonsta

  o rachel’ın ben TAA.. neyse, güzel webtoondur bende tavsiye ederim 🙂

  • ggurcan

   doğru dedin rachel gereksiz hazard prenseslerini gösterin yuri hazard favorimdir

   • Kullanıcı resmimden de anlaşılacağı gibi yaşasın Yuri 🙂

 • Alexei

  Sağlamdır tavsiye ederim. Ve bir kez daha Sarmamı ye Racheal !! 🙂