YOUJO SENKİ….

YOUJO SENKİ….
Bu Yazıyı Paylaş:

“Başka seçeneğim yok… Tercihim bu yüzden…”  Hayatta bu cümleyi kaç kez söylemeniz gerekti? Tanya Degurechaff  bir defa söyledi. Milyonlarcasına bedeldi…

Uzun zaman sonra sahalara güncel,fazlasıyla sıcak bir seri ile dönüş yapıyorum. Tamamlanışı hep beraber iple çekeceğiz gibi gözüküyor.

TABİ ÖNCE TANIYALIM…

Bizleri karşılayan bu karakter yani Tanya Degurechaff  başkarekterimiz. Küçük mü küçük bir loli. Tahmin edeceğiniz üzere sadece dışarıdan. İçinde ise bir canavar var. Beklentinizi yüksek tutabilirsiniz.

 

Tür olarak askeri-büyü-doğaüstü etiketlerini barındırıyor. Bence hafifçe de olsa psikoloji izlerini görmenin mümkün olduğu serimiz, animesin de şuan 7. bölümde ve güncel.

 

 

Mangası ise yeni çevrilmiş ve sitede 1. bölümü yayınlanmış durumda. Anime-manga çizimleri arasında farklar bulunsa da ikisi de akıcılığını bozmamış. Shuumatsu no Izetta animesiyle benzerlikleri göz ardı edilemiyor tabi ki. İlk konusunu okuduğumda bir kopya vakası ile karşı karşıyayız galiba demiştim ama bölümler beni utandırmaya yetti.

 

Mangaka: Shinotsuki Shinobu . Mekan çizimlerinin karakter çizimleri kadar etkileyici olduğunu söyleyebilirim.

GELELİM KONUSUNA

 

 

Sanırım bana bir ‘TAMAYA!!!’ çığlığı attıran kısım tamda burası. Kazananda kaybedende iyi ya da kötü insanlar değil. Kazanan ya da kaybeden yok. Bir hayatta kalma mücadelesi. (Sahneleri hatırladıkça bende aynı şekilde gülümsüyorum.)

 

Anime 1920’li yıllarda bir savaş meydanında geçiyor. Tatlı kızımızın canavar kişiliği beni dehşete düşürse de gözlerimi kırpmadan izledim diyebilirim.
Hep iyi kalpli karakterler barındıran ve onlar üzerinden devam eden serilere adeta ‘bu iş böylede yapılabilir ‘ cevabını veren bir çalışma olmuş.

Bir şirkette üst düzey bir yönetici olduğunuzu düşünün. Hayattan beklentiniz “Verdiğim kadarını alırım.”. Ve acıma duygusundan yoksun, Empati’nin ruhun zayıflığı olduğuna karar verip lügatından çıkarmış bir adam. Bilim ışığında refah içinde yaşayıp nefes alma amacıyla donatılmış bir yaşam. Kaderin devreye girmesi ve tanrının sizi olabileceğiniz en zor hayat şartlarıyla yeniden ödüllendirmesi.

Yetişkin bir adamın 10 yaşlarında tatlı mı tatlı bir kızın yetim vücuduna hapsolup askeriyede  basamakları teker teker tırmanıp X Varlığı ile olan çatışmasını izliyoruz. Aciziyet, güç, motivasyon, teslimiyet…

Daha ayrıntı vermek istemiyorum. Farklı, coşkulu, zeka parıltıları taşıyan bir anime izlemek isterseniz vakit kaybetmeyin. Animeyi biraz dikkatli izlerseniz, kendinizi sorgulayarak, hayatı sorgulayarak şimdiye kadar haberinizin bile olmadığı kapılar keşfedeceksiniz. Geleceğin en beğenilen serilerinden biri olmaya büyük bir aday. Buradan tanıtımı izlemelisiniz. Var olun…

 

Beğen  
Önceki Yazı
Sonraki Yazı
Yazar